Jeśli kochasz życie, nie trać czasu, bo z czasu składa się życie
Kategorie: Wszystkie | Decoupage | Hafty
RSS
wtorek, 29 września 2009
Jesień i druty

No i niestety za oknami to co zapowiadali od kilku dni synoptycy. Brzydka szara jesień. Nie lubię takiej pogody ale kto lubi?? Jako lekarstwo na dżdżyste dni zaopatrzyłam się w kilka wełenek i zamierzam wieczory spędzać z drutami w dłoni. Właściwie powinnam spędzać je również z pędzlem, nożyczkami, igłą i tamborkiem, ale niestety ręce tylko dwie. Swoją drogą jaka ogromna jest moc internetu. Od kilku lat nie robiłam na drutach a pod wpływem blogów robótkowych zatęskniłam za dzierganiem. Na razie działalność rozpoczęłam od zrobienia kawałka poncza i sprucia tegoż. Niestety jestem bardzo, bardzo niezdecydowana i dlatego tego prucia będzie więcej bo albo za długie, albo za krótkie, albo za szerokie itd ... Nie mam więc nic do pokazania bo zapewne kupka sprutej wełny nkogo nie zainteresuje

19:49, agda-a1
Link Dodaj komentarz »
sobota, 19 września 2009
Zegar

Hurra !!!. Udało mi się skończyć kolejną rozgrzebaną od jakiegoś czasu pracę. tym razem jest to zegar do odnowionego pokoju córki. Miał byc motyw orientalny, miał byc lakier połysk i miał być jakiś czas temu ale... no właśnie zawsze jest jakieś ale. A to czasu mało , a to miejsca na biurku nie ma itd. Niestety moja zmorą jest lakierowanie i to ono najbardziej opóźniło zakończenie prac. Najważniejsze jednak że nowa włascicielka z efektu jest zadowolona i o to przecież chodzi w całej tej zabawie.Na koniec trochę nas przystopował sam motyw bo kompozycja wymusiła pochylenie albo drzewa i napisów albo gejszy. Po komisyjnej naradzie padło na gejszę i chyba tak jest lepiej. Zdjęć nie umiem robić szczególnie jak lampa odbija sie w fotografowanym obiekcie ale starałam się wybrać takie na którym coś widać.

18:26, agda-a1
Link Dodaj komentarz »
środa, 16 września 2009
Coś nowego

Miało być cześciej a tu klops. Nie wiem jak to się dzieje ale te dni są takie krótkie. Ledwo przyjade do domu po pracy a już ciemna noc i trzeba iść spać żeby rano zwlec sie bo obowiazki wzywają. Dziwne jest to ( nie wiem czy wszyscy tak mają ) ale czas domowy płynie przynajmniej dwa razy szybciej niż "pracowy". A pomysłów troche mam. Nabyłam kilka motków włóczki i mam plan aby w tym roku prezenty gwiazdkowe był wydrutowane ale nie wiem czy się uda. Właściwie to wiem że pewnie nie bo chyba powinnam zacząć w maju ale należy podobno podejmować różne wyzwania. Tymczasem pokazuję ostatnie wypociny. Komplecik który powstawał ku pokrzepieniu serc ( dobr lekarstwo na stres ), znalazł juz swojego właściciela a właściwie właścicielki.

 Niestety zdjęcia nie sa najlepszej jakości ale w wolniejszej chwili postaram się popracować nad nimi a na razie jeszcze jedna skończona praca.

21:34, agda-a1
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 06 września 2009

Kolejny wpis bez żadnego zdjęcia ale niedziela była bardzo mocno wypełniona zajęciami i o konieczności wykonania fotografii przypomniałam sobie wtedy kiedy światło absolutnie nie pozwalało na zrobienie w miarę dobrego ( czytelnego ) zdjęcia. Dzień jednak mogę uznać za udany.Zmieniona pościel, poprasowana sterta rzeczy popranych w oststnim tygodniu, w butelkach sok malinowy z ekologicznych malin, a w słoikach konserwowe ogórki. Nawet zmobilizowałam się i sięgnęłam po pędzelek i polakierowałam skrzyneczki które zaczęłam tworzyć pod koniec urlopu. Myślę, że przyszła pora na dokańczanie pozaczynanych prac bo niedługo zaleją mnie. Pojawiły się nowe pomysły aby powrócić do drutów i szydełka. Na drutach kiedyś robiłam bardzo dużo dorabiając na studiach do niewielkiegi stypendium ale z czasem nie wiadomo dlaczego porzuciłam to zajęcie myślę, że trochę z braku czasu, trochę z chęci robienia czegoś nowego ( hafty) ale głównie dlatego, że moda mijała. Teraz coraz więcej dzianiny widuję na ulicach a i dziecko nieśmiało przebąkuje o dzianym sweterku. Jest tylko jeden , malutki problem kiedy to wszystko robić skoro doba ma tylko 24 godziny a niestety do pracy trzeba chodzić aby na te wszystkie działalności były fundusze.

21:47, agda-a1
Link Dodaj komentarz »
Na bloga liczniki